Przejdź do treści

Zajęcia umuzykalniające w Otwartych Dźwiękach

  Nasze zajęcia wykorzystują teorię edukacji muzycznej prof. Edwina E. Gordona, C. Orffa i E. Dalcroze’a i polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu oraz innych aktywności muzycznych.

  Jak wyglądają zajęcia?

  Każde spotkanie to radość odkrywania świata muzyki i #otwartychdzwiekow 😉

  Zajęcia dostosowane są do wieku i możliwości dzieci, a także podążają za ich nastrojem i aktualnymi potrzebami. Schemat zajęć może ulec zmianie, w zależności od potrzeb dzieci w grupie.

  Każde zajęcia rozpoczyna muzyczne powitanie!

  Podczas zajęć dzieci :

  • słuchają śpiewu, wokalizują lub śpiewają i wykonują proste ruchy w rytm muzyki.
  • słuchają i śpiewają różnorodne melodii i rytmiczanki, (różne skale muzyczne, tempa, rytmy, style),
  • korzystają z kolorowych pomocy (chustki, piłeczki, bańki mydlane, woreczki gimnastyczne, chusta animacyjna, instrumenty perkusyjne), które pobudzają zmysły!

  Ostatnia część zajęć to swobodna zabawa i wyciszenie, a zajęcia kończą się muzycznym pożegnaniem!

  Ile trwają zajęcia?

  Zajęcia stacjonarne trwają 30-45 minut, w zależności od wieku dzieci. Każde zajęcia są dostosowane i dopasowane do możliwości najmłodszych uczestników, tak aby dać dzieciom możliwość radosnego obcowania z muzyką.

  Po co?

  Żeby otoczyć dzieci wartościową muzyką. 

  Nasze zajęcia rozwijają zdolności muzyczne i dają wspaniałe podstawy dla dalszej edukacji muzycznej. Stwarzają dzieciom, już na wczesnym etapie życia możliwość rozwijania wrodzonej wrażliwości muzycznej i ekspresję poprzez muzykę.

  Celem naszych zajęć jest umożliwienie dzieciom naturalnego zanurzenia w muzyce i jej nauki. Na naszych zajęciach również dorośli wchodzą w świat muzyki i odkrywają razem z dzieckiem jego bogactwo.

  Po zajęciach, w domu, podczas zabaw z dziećmi często wykorzystują nasze muzyczne pomysły i stymulują muzyczny i całościowy rozwój swoich pociech!

  Dla kogo?

  Dla niemowląt i małych dzieci, ich rodziców i opiekunów.

  Zapraszamy na zajęcia dzieci już od 4 miesiąca życia!

  O czym warto pamiętać?

  Nie zmuszamy dzieci do reagowania na muzykę – każde z dzieci jest w innym stadium rozwoju muzycznego i inaczej przyswaja słyszane bodźce. Stwarzamy dziecku możliwość kontaktu z jak najbardziej różnorodną muzyką.

  Reakcja dziecka, w pierwszym kontakcie z muzyką może być różna. Niektóre dzieci np. płaczą. Zazwyczaj nie zdarza się to ponownie – pamiętajmy, że dziecko potrzebuje czasu i oswojenia się z nową sytuacją

  Otaczamy dziecko Otwartymi Dźwiękami!